Ingrid Synnøve signerer for Klepp Akademi
Ingrid Synnøve har signert for Klepp Akademiet, og spilte sin første kamp i går. Gratulerer så mye. Vi er så stolte av deg. Stå på videre!
Berit Sola Gilje / Nyheter / 1 kommentar
Ingrid Synnøve har signert for Klepp Akademiet, og spilte sin første kamp i går. Gratulerer så mye. Vi er så stolte av deg. Stå på videre!
Ingvald Fatland
8. juli, 2018 - kl. 11:30
Det er gildt å lese hvor mye glede du har hatt med fotballen gjennom oppveksten din, Ingrid Synnøve. Det er viktig for oss mennesker å hele tiden utvikle vårt talent så langt som mulig – så lenge det beriker livet vårt. Jeg har lest intervjuet med deg i Gjesdalbuen – og er imponert over hvor bestemt du er på å bevise overfor deg selv og omgivelsene at du skal bli minst like god som de flinkeste som har vokst opp på større plasser hvor en får hele opplegg lagt i fanget. Dette på tross av at du har hatt en tyngre vei å gå hvor opplegget ditt må være mye mere selvdrevet støttet av ildsjeler rundt deg. All erfaring har vist oss at personer må være mest mulig selvdrevet for å bli de beste. Vi har mange eksempler på at de beste idrettsaktører i Norge er blitt de beste fordi de hele tiden har bygget seg opp en sterkere vilje gjennom motgang – og utviklet egne metoder for å vinne over stadig nye barrierer som de møter. Det er altfor sjelden vi ser at de beste talenter som tidlig oppnår lettvinte resultater, blir de beste idrettsutøvere.
Så må en vokte seg på veien videre så målene en har satt seg ikke virker nedbrytende mentalt når en ikke alltid lykkes. Det er like viktig å lære seg å takle tap som å takle seiere på en konstruktiv måte – slik at en stadig kan lære å bli bedre av disse erfaringene. En må aldri glemme at de beste idrettsaktører blir de som møter de største skuffelsene når de taper de største konkurransene. Å være blant de beste idrettsutøvere er ingen dans på roser – og veien dit er oftest kronglete og vanskelig ikke minst mentalt når en skal takle mer og mer oppstyr rundt seg.
Sats likevel fullt og helt – ikke stykkevis og delt. Men husk at det aldri er en skam å omprioritere i livet når en kommer til et stadium hvor problemer rundt idretten oppleves som større enn gleden av idretten. Den tid kommer selvsagt naturlig en gang uansett – gjerne på grunn av praktiske årsaker.
Lykke til videre!